top of page
תום מנשה סתיו אברג'ל

מי אנחנו?

עמוד הבית > מי אנחנו? 

שלום לכולם, אנחנו תום וסתיו. כיף להכיר סוף-סוף.

סתיו אברג׳ל

בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית ובוגרת  התוכנית ללימודי יפנית מתקדמים באוניברסיטת קנסאי גאידאי, אוסקה, יפן. אחרי שנת עבודה במחלקה הכלכלית של שגרירות טיוואן בתל-אביב, שיניתי כיוון ופניתי ללמוד תכנות ומדעי המחשב. היום אני מתכנתת במשרה מלאה ועוסקת בפיתוח, אבל האהבה ליפן נשארה, ואיתה הרצון להכיר את הארץ המופלאה הזו לכמה שיותר אנשים. חובבת מושבעת של המטבח, האמנות והקולנוע היפניים, ותמיד נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים של ההרפתקה הבאה שלנו ליפן.

תום מנשה וסתיו אברג'ל

תום מנשה

בעל תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ותואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה. בוגר התוכנית ללימודי יפנית מתקדמים באוניברסיטת קנסאי גאידאי, אוסקה, יפן. משנת 2018 ועד תחילת 2022 שימשתי כיועץ כלכלי בנספחות המסחרית של שגרירות יפן בתל-אביב, וכיום אני חלק מצוות השיווק ליפן בתאגיד הייטק מפורסם. מדבר, קורא וכותב ביפנית, ובעל ניסיון בתרגום כתוב וסימולטני מיפנית ואליה. בעל ניסיון רב בתכנון ובהדרכת טיולים פרטיים ביפן, וכן הדרכת תיירים יפנים בישראל. בזמני הפנוי נהנה ללמוד ולתרגל זן-בודהיזם, ובזמן שנשאר לנגן ולהפיק מוסיקה. 

עוד קצת עלינו, על יפן ועל הפרויקט

מה נתקע לכם הג׳וק על יפן, אתם אולי שואלים. שאלה טובה. לא בטוחים לגמרי למה או מתי, אבל מה שבטוח - זה התחיל מסקרנות בריאה, שלאט לאט התעצמה והפכה לרומן רב שנים בו חקרנו, טיילנו, דיברנו ונשמנו את יפן.

 

שנינו למודי מסעות בארץ השמש העולה, יחד ולחוד, ובביקורינו הנשנים בה לא השארנו אבן על אבן. מטרקים בג׳ונגלים הטרופיים הסבוכים של איי אוקינאווה בדרום, ועד החורפים האימתניים בגבול הצפוני של הוקאידו; מהתנדבות קהילתית בכפרים נידחים בלב ההרים, ועד חיי עיר מהירים בטוקיו ובאוסקה; מריטריטים פוקחי עיניים במנזרי זן ועד מסעות אופניים מפרכים. בכל מקום אליו פנינו אספנו חוויות, חברים וידע רב שגיבשו בנו את ההבנה והאהבה לעם היפני, לתרבותם ולארצם. יפן השתלבה במטרות האקדמיות והמקצועיות שלנו, ואנחנו ממשיכים לחיות אותה (כמעט) באותה אינטנסיביות גם היום, בעודנו בארץ.  

אחרי שנים של תכנון טיולים, הדרכות וייעוץ מתחת לרדאר, וכמעין צעד סימבולי עת נפתחו השמיים אחרי תקופה לא פשוטה, החלטנו לאסוף את הניסיון שלנו וללכת איתו צעד נוסף קדימה. האתר בו אתם גולשים הוא תוצר של עבודה מאומצת ומטרתו היא אחת: להנגיש את יפן למטייל הישראלי העצמאיתנו ניחוש - כמה ישראלים לדעתכם מבקרים ביפן בכל שנה? כנראה פחות ממה שחשבתם: 40,000 בלבד. שזה פי 2 פחות מסין, פי 5 פחות מתאילנד, ופי מי-יודע-כמה פחות מהודו. אז לא, אנחנו ממש לא רוצים שיפן תהפוך להיות הודו הבאה של הישראלים - מדובר על טיול מסוג אחר לגמרי. ולמרות זאת, נראה שדחיפה קלה בכיוון הנכון בהחלט יכולה לעזור לאנשים להבין שיפן היא יעד מושלם לישראלים, המתאים לכל כיס, לכל עונה ולכל שלב בחיים. 
 

חלום שלי לטייל שם... אבל: קשה להסתדר בה. היא יקרה ורחוקה מדי. לא מדברים שם אנגלית. אנחנו שומרים כשרות. אנחנו טבעונים. אין מספיק מידע בעברית. יקר כבר אמרנו? 

אלו הן רק חלק מהקונספציות השגויות שחלק מהאנשים מתעקשים לשוב ולשנן כשהם שומעים את המילה ״יפן״. כמו שכל אדם שכבר טייל שם יגיד לכם - אף אחת מהן איננה נכונה. באתר תמצאו מאגר גדל והולך של מדריכים מפורטים בעברית, הנוגעים בכל שאלה ונושא שעשויים להיות בעלי ערך למטיילים ישראלים. אנחנו סבורים כי הם ישכנעו אתכם במהרה לבחור ביפן כיעד ההרפתקה הבא שלכם. את השירותים שאנחנו מציעים זיקקנו והעברנו למדיום הדיגיטלי, מה שהופך את חווית התכנון והטיול כאחת לפשוטות ומהנות מתמיד. 

הרגישו חופשי לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה או הבהרה דרך עמוד ״צרו קשר״. נשמח לדבר איתכם בכל עת. 

מצפים לראותכם בקרוב!

bottom of page