top of page
how to use the guide - anime cover photo

איך משתמשים במדריך?

המדריך הדיגיטלי שנתפור לכם מורכב ממסלולים אינטואיטיבים ונוחים לשימוש. בחלק הבא נסביר בקווים כלליים מה דפי המסלול כוללים, וניתן לכם כמה טיפים איך להוציא מהם את המקסימום. 

כדי לקרוא עוד על המדריך הדיגיטלי למטייל העצמאי ביפן

לחצו כאן:

1. כל מסלול כולל

(הזיזו את סמן העכבר אל חלקיו השונים של העמוד כדי ללמוד עוד)

מפת המסלול

מפה

כלי הניווט העיקרי שלכם. המפה מציגה את כל נקודות העניין ואת מסלולי ההליכה או הנסיעה המחברים ביניהן. כל נקודה ממוספרת בהתאם לסדר הביקור בה, ולחיצה עליה תציג מידע רלוונטי נוסף כמו את שם המקום ביפנית, תיאור כללי קצר והפניה לקריאה נוספת. המפות כוללות סימונים של נקודות עניין, חנויות ואטרקציות נוספות שלא מופיעות בגוף המדריך. המלצה שלנו - פתחו את המפה באפליקציית הגוגל-מאפס שלכם ונווטו בזמן אמת ובנוחות מירבית בין נקודה אחת לאחרת.

קצת רקע

חיים בה יותר מ-14 מליון תושבים; מערכת התחבורה שלה תומכת ביותר מ-40 מליון נוסעים בכל יום, שמשתמשים בכ-900 תחנות רכבת שונות; פועלים בה יותר מ-700,000 בתי עסק, מתוכם כ-150,000 מסעדות שעושות שימוש ביותר מחצי מליון טונות של דגי טונה טריים בשנה; אפשר לנסוע ברכבת התחתית שלה במשך שעות ועדיין להישאר בתחומי העיר.  ​זוהי טוקיו - אחד המטרופולינים הגדולים, ההומים, והמרתקים ביותר בעולם. ביקור ראשון בעיר, שהיא בעצם לונה-פארק עצום, משול לחוויה כמעט הזייתית. קשה עד בלתי-אפשרי להכיל את העיר הזו בביקור אחד. למעשה, אפשר לגור כאן שנים ועדיין לא להבין לחלוטין מה גורם לה לתקתק, או לתפוס את השטח ואת כמויות האנשים שעוברים בה מדי יום.
אלא שלאורך רוב ההיסטוריה של יפן, טוקיו כלל לא הייתה עיר הבירה שלה. אזכורים היסטוריים ראשונים לקיומה של התיישבות קטנה בשם אדו (Edo), שמה הקודם של טוקיו, הופיעו לקראת סוף המאה ה-11. עם הזמן, השבטים המקומיים שחיו באזור קנטו (Kanto) הקימו באדו העתיקה את טירותיהם ואט אט החלו מרחיבים את שטחיהם לאורך נהר ההיראקאווה ומפרץ אדו. העיר התפתחה והלכה. קרנה של אדו עלתה עם השלמת תהליך איחודה של יפן על ידי השוגון (המנהיג הצבאי) טוקוגאווה אייאסו  (Tokugawa Ieyasu), אשר מיקם את טירתו בעיר בשנת 1603. המהלך הפך את טוקיו למרכז הכוח הפוליטי ולבירתה של יפן דה-פאקטו, אם כי באופן רשמי נותרה קיוטו עיר הבירה, שכן שם מוקם הארמון הקיסרי. בשנת 1868 הופל שלטון השוגון טוקוגאווה בעקבות "מהפכת מייג'י" - מהפכת המודרניזציה ביפן שהובלה בתקופתו של הקיסר מייג'י. ממשלת מייג'י החדשה שינתה את שמה של אדו לטוקיו - "הבירה המזרחית" - והקיסר העביר במהרה את מגוריו לעיר, אקט שסימל את הפיכתה של טוקיו לעיר  הבירה של יפן באופן רשמי.

קצת רקע

כל מסלול בטיול שלכם נבנה סביב תמה מרכזית בה נרצה להתמקד באותו היום. הרקע יכניס אתכם צ׳יק צ׳ק לעניינים ויציג לכם בקצרה את כל מה שחשוב לדעת כדי להפוך את היום שלכם להרבה יותר מעניין. מה מיוחד במקום אליו אנחנו הולכים? באיזו תקופה היסטורית הוא פרח? מי הם האנשים והדמויות המזוהים איתו?

מה בתוכנית?

אז כפי שהבנתם, טוקיו גדולה בלשון המעטה - ויש הרבה מה לראות, כך שבבואנו לחקור את העיר האסטרטגיה הטובה ביותר תהיה לחלק אותה למרכזים שונים. היום יוקדש להיכרות עם מערב העיר: נתחיל עם קצת היסטוריה במחוז האראג'וקו, שם נלמד עוד על הקיסר מייג'י ועל המהפכה שהנהיג במקדש שינטו מפואר שנבנה לכבודו. צדה הטרנדי והצעיר של האראג'וקו ייחשף בפנינו דרך רחוב טקשיטה הצבעוני ושדרת אומוטה-סאנדו השיקית. משם נמשיך ללבו של מחוז שיבויה, בו נחצה את מעבר החציה הגדול ביותר בעולם ונלך לאיבוד ב"סנטר-גאי" וברחובות עמוסי החנויות והניאון היוצאים ממנו. לקראת ערב נצפין למחוז שינג'וקו, שם נהנה מתצפית לילית מדהימה מבניין העירייה אל קו הרקיע האינסופי של טוקיו, ונמשיך אל רובע הבילויים קאבוקי-צ'ו עמוס המסעדות הקטנטנות והטברנות היפניות - "איזאקאיות".

מה בתוכנית?

כאן נציג בקווים כלליים את מסלול הטיול שלנו לאותו היום ונציין באילו אתרים נבקר ובאיזה סדר.

כמה טיפים לפני שמתחילים...

תחבורה
טוקיו היא התחנה הראשונה ביפן עבור רבים מהמבקרים, וכדאי להכיר מראש את אופציות ההתניידות משדות התעופה למרכז העיר ובחזרה. העיר עצומה וכלי התחבורה בו תבחרו תלוי במידה רבה במיקום המלון שלכם, ובכל זאת נציג בקווים כלליים את האפשרויות.
  • משדה התעופה נאריטה (Narita): השאטל באס של חברת ווילר עולה 1000¥ למבוגר והוא יגמא את הדרך משדה התעופה למרכז העיר בשעה וחצי; השאטל של חברת קייסיי  (Keisei) יציע להסיע אתכם ב-1300¥, אבל הוא יעצור בדרך ביותר תחנות. חברת קייסיי מפעילה גם שלוש רכבות שונות לנוחיותכם: רכבת הסקייליינר (Keisei Skyliner) שהיא המהירה אך היקרה ביותר (¥2,250, פחות מ-40 דק׳ נסיעה); רכבת ה- Keisei Access Express שהיא גם כן מהירה למדי אך יותר ידידותית במחיר (65-85 דק׳, ¥1,470–¥1,270) ; ולבסוף הרכבת ה״רגילה״ (Keisei Main Line) שעלותה כ-1000¥ בלבד אך תיאלצו לבלות עליה בין 80 ל-104 דקות. מדריך מצוין על  דרכי ההתניידות לעיר מנאריטה תוכלו למצוא כאן.

כמה טיפים לפני שמתחילים...

עבור כל מסלול איגדנו כמה טיפים שיעזרו להפוך את היום שלכם להרבה יותר נוח וחוויתי. הטיפים כוללים מידע שימושי על תחבורה, קניות, פסטיבלים, חיי-לילה, אפשרויות לינה ועוד.

9:00

מקדש
Meiji-Jingu

明治神宮‏

meiji_jingu.jpg

1

נקודות עניין

לצד כל נקודת עניין מופיע זמן ההגעה המומלץ אליה, שמה באנגלית וביפנית ומספר המייצג את סדר הביקור בה במהלך היום.

שעות פתיחה ומחיר: כל יום, 24 שעות ביממה. הכניסה חופשית.

מקדש מייג'י הוא מקדש שינטו שנבנה בשנת 1920 לכבודם של הקיסר מייג'י ורעייתו, הקיסרית שוקן (Shoken). מדובר באחד מהמקדשים הגדולים והחשובים ביפן, אותו פוקדים מיליונים רבים בימי חג ובמיוחד לקראת חגיגות השנה החדשה בסוף דצמבר. חשיבותו של המקדש נובעת מאישיותו של האדם שאותו הוא מבקש להנציח, הקיסר מייג'י, הזכור כקיסר הראשון של יפן המודרנית. הקיסר מייג'י הוביל בסוף המאה ה-19 את תהליכי המודרניזציה של יפן ואת התקרבותה לציוויליזציה המערבית. בין השינויים שאפיינו את אותה תקופה סוערת היו אימוץ טכנולוגיות מתקדמות (יחסית לתקופה), זניחת השיטה הפיאודלית ומעבר לדמוקרטיה, שינויים מרחיקי לכת במערכת החינוך ובצבא, ובמקרים מסוימים גם אימוץ ערכים מערביים. עריכת שינויים אלו בתקופת זמן קצרה כל-כך, אחרי מאות שנים של בידוד כמעט מוחלט בזירה הבינלאומית, היו לא פחות ממהפכה. ואמנם, תקופת שלטונו של הקיסר והתמורות שהצעיד בהן את ארצו ידועים כיום בשם "מהפכת מייג'י", שהכתירה אותו כאחד מהקיסרים המשפיעים ביותר בעת המודרנית בפרט, ובהיסטוריה היפנית בכלל. את הכניסה לשטח המקדש לא תצליחו לפספס: שער טוריי (torii) עצום מימדים, מעוטר בחלקו העליון בשלוש חרציות כריזנטמה, שהן הפרח הלאומי של יפן ואחד מסמלי המשפחה הקיסרית. ההליכה ביער בלב טוקיו, מרחק קצר ממרכז העצבים של הכרך, היא חוויה כמעט סוריאליסטית. בדרככם אל המקדש בין מאות אלפי עצים - תרומות ממחוזות שונים ביפן - תבחינו בחביות סאקה ענקיות, גם הן תרומות שניתנו למקדש לשימוש בחגים ובאירועים שונים. אם יהיה לכם מזל אולי אפילו תראו כמה זוגות יפניים בבגדים מסורתיים, עורכים צילומים במקדש לפני יום חתונתם. בחלקו הצפוני של שטח המקדש תוכלו לבקר בבית אוצרות ובו מוצגים היסטוריים מגוונים, בהם גם חפצים אישים של הקיסר מייג׳י והקיסרית שוקן. הגן הפנימי שבחלקו הדרומי של המקדש (כניסה בתשלום) מלא בפרחי אירוס ופועל בו בית-תה מסורתי. הוא נחשב ל״נקודה אנרגטית״, אליה מגיעים אנשים להיטען באנרגיות חיוביות. 

אם תלחצו על התמונה תיפתח תחתיה תיבת טקסט, ובראשה יצוינו שעות הפתיחה ומחירי הכניסה לאתר (אם יש כאלו). תחתיהם, נספר בהרחבה על המקום, על ההיסטוריה שלו ועל קישורו לרעיונות ומושגים שונים בתרבות היפנית. נשזור פנימה אנקדוטות מעניינות, ונמליץ על מאכלים לטעום ועל מזכרות לקנות. חפשו בטקסט אחר קישורים למדריכים ולמקורות חיצוניים נוספים להעשרה, המסומנים בקו תחתון. כפתור ה״קראו עוד״ יקח אתכם לעמוד האינטרנט הרשמי של האתר או למדריך רלוונטי אחר, ו״קח אותי לשם!״ יפתח אוטומטית את אפליקציית הגוגל-מאפס שלכם עם הוראות ניווט מפורטות ממש עד לנקודה. פשוט ונוח.

5 דק' הליכה

תחנת רכבת

Omotesando

表参道駅

רכבת תחתית

קו Hanzomon

לכיוון:

Chuorinkan​

הרכבת תצא מרציף מס' 3

2  דק' נסיעה

תחנת רכבת

Shibuya

渋谷駅

יציאת Hachiko

2 דק' הליכה

הוראות התניידות

בין נקודות העניין יופיע מידע לגבי דרך ההתניידות הנוחה והמהירה ביותר, כולל באיזה אמצעי תחבורה כדאי להשתמש (אוטובוס, רכבת, ברגל), שמות תחנות המוצא והיעד באנגלית וביפנית, שמות הקווים, כיוון הנסיעה וכן זמן ההתניידות הכולל. את מסלול הנסיעה והוראות ההתניידות תוכלו, כמובן, לקבל גם באמצעות ניווט עם מפת הגוגל-מאפס שבראש העמוד. 

ארוחת צהריים

מפת ההמלצות

צירפנו לכל יום במדריך שלכם מפה קולינרית שמאגדת כמה מהמסעדות הטובות והמומלצות באזור בו אתם נמצאים. לחיצה על הכפתור תפתח את אפליקציית הגוגל-מאפס, ותציג שפע של מסעדות לבחור מתוכן, במגוון של סגנונות ותקציבים. 

2. הכי קל בסמארטפון

תצוגת המדריך הותאמה במיוחד לשימוש בסמארטפון. עם הגעתכם ליפן, מומלץ להשקיע (קצת!) ולרכוש כרטיס סים לתקופת טיולכם, שיאפשר לכם להיכנס למדריך בחופשיות, לנווט במפות עם תמיכת GPS מלאה, להיכנס לעמודי אינטרנט רלוונטים ולבצע הזמנות למסעדות ולאתרים אחרים. רשימת חברות מהם תוכלו לרכוש כרטיסי סים ביפן תוכלו למצוא כאן.

3. אפשר גם באופליין

מעדיפים לוותר על כרטיס סים לזמן הטיול? אין שום בעיה. הורידו מראש את עמודי המסלול לדפדפן האינטרנט שלכם בסמארטפון, ותוכלו להיכנס אליו גם במצב אופליין - ללא צורך בחיבור אינטרנט זמין. להסבר על הורדה וקריאת אתרים במצב אופליין לדפדפן גוגל כרום היכנסו לכאן. הסבר דומה על דפדפן ספארי של אפל תמצאו כאן. שימו לב כי הורדת העמוד לשימוש מאוחר יותר עשויה לשנות ולעתים לפגום בפורמט הצפיה.

4. כל מה שחשוב - במקום אחד

עמוד ״מידע חשוב״ הוא עוד דבר פשוט וקטן שיקל עליכם את החיים בענק. בפנים מחכה לכם כל המידע המנהלתי החשוב והדברים הקטנים שאתם חייבים לזכור: תאריכים ושעות של טיסות ורכבות בין-עירוניות חשובות, שמות ומיקומי מלונות, פסטיבלים שאסור לפספס, מתי ואיפה מומלץ לרכוש כרטיסי נסיעה, מתי מפעילים את כרטיס ה-JR, ומה לא. כל המידע מסודר ביומן דיגיטלי, עם אפשרות לייצא אותו לגוגל קלנדר הפרטי שלכם. ואם זה לא מספיק, הוספנו לכם גם טבלה מוכנה להדפסה ובה רשימה של כל הנסיעות הבין-עירוניות להן כדאי שתזמינו מקום מראש. 

5. מפות לכל עת

נקלעתם לסופה לא צפויה באמצע היום? מתים לצאת לטרק בטבע? רוצים לפקוד את המסעדות הטבעוניות הכי טובות בעיר? ב״מפות שימושיות״ אספנו לכם את כל ההמלצות הכי שוות ביפן ואיגדנו אותן תחת מספר קבצי מפות שימושיים, לשליפה מהירה דרך הסמארטפון. 

נשמע טוב?

מדהים, בואו נתקדם.
מדריך דיגיטלי אישי ליפן: מא׳ עד ת׳
מחירי השקה מיוחדים: החל מ-889 ₪ בלבד, כולל שיעור פרטי אונליין!
bottom of page